Uwaga! Toksyczni ludzie

Wampiry energetyczne, pesymiści czy zbyt mocno stąpający po ziemi realiści. Nazwij ich jak chcesz, opis dotyczy jednego - osoby, która zdławi w Tobie promyk radości i zderzy z rzeczywistością każde marzenie czy odważny pomysł. Ci ludzie wiedzą jak wygląda życie i szybko Ci przypomną, że nie jest łatwo stąpać po tej ziemi. Więc porzuć swoje nadzieje i głupie marzenia. To się nie uda, to nie ma sensu i już. 
blog z rysunkamiToksyczni ludzie, w swej dobroci, służą Ci dobrą radą, nawet gdy o nią nie prosisz. Jednym tchem wymieniają przykłady cudzych niepowodzeń i mrocznych historii, znają upadki najdoskonalszych pomysłów i planów, znają ludzi, którym się w życiu nie powiodło (jeśli nie osobiście, to znają kogoś, kto taką osobę zna). Więc nie męcz się opowieściami o radosnym zakończeniu, o realizacji swojego marzenia, które wymaga odwagi i mobilizacji. Innym się nie udało, a mieli taką ogromną wiedzę i doświadczenie. Myślisz, że Tobie się uda?

Unikajmy toksycznych, bo ich słowa i nastawienie skutecznie zabijają najsilniejsze pokłady optymizmu. To jedno z moich dążeń: "nie pozwolić, żeby słowa i czyny innych wpłynęły na to jak się czuję i jak postrzegam daną sytuację". Na toksycznych ludzi nie ma lekarstwa, można stosować jedynie doraźne suplementy. Niestety, w tym przypadku nic nie działa tak dobrze, jak długotrwała kwarantanna. Najlepiej dożywotnia.